Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

PRODEJ MOŠTU

Právě lisujeme - Rubín / Bohemia Gold

Čerstvý jablečný mošt pouze z trhaných jablek.
Ráno jablka natrháme a odpoledne z nich děláme čerstvý mošt.

Do nové lisovací sezóny jsem pořídil zcela nový provoz kompletně v nerezu a lis, díky kterému bude čerstvý mošt ve Vaší nádobě ještě rychleji než kdy dřív. Letošní sezónu je tak možné zajistit si předem jakýkoli objem čerstvého moštu.
304168168_606656644274333_1988926978672233230_n.jpg

Po - So 16:30 - 19:30 h
Po změně času 
Po - So 16:00 - 19:00 h

 

Denně čerstvý jablečný mošt 25 kč/l do vlastních lahví,
nebo 2l lahev 57 kč

 Čepování do vlastních lahví  je výhodnější pro Vás, pro nás i pro přírodu :)

Děláme i velké množství moštu pro zákazníky, kteří ho chtějí třeba na kalvádos, Cider, na stánky a podobně.
Nad 50 litrů se Vám vyplatí zavolat
737 125 868 a díky tomu si odvést i velké množství moštu zcela bez čekání. 
Nad 200 litrů je nutné dopravit Vaše nádoby předem ( dopoledne před prodejní dobou ), při vyšším pravidelném zájmu více informací níže v textu. 

Způsob prodeje 

Mošt se prodává ve sklepě u modré haly při prodeji jablek v Holasicích u Veverské Bítýšky. 
Čerstvý mošt  25Kč /1 L - načepujeme do Vašich PET lahví nebo do 2l lahve  (57Kč)
Prodávaný mošt se dělá každý den, nový a čerstvý, takže když si pro něj přijedete, bývá často jen 5 minut starý. 

lahve1.jpg

Skladování moštu 


Čerstvě nalisovaná nepasterizovaná jablečná šťáva vydrží v chladnu obvykle tři dny. Po třech dnech nepasterizovaný mošt přechází do fáze jemného kvašení, kdy v lednici zhruba za 8 - 11 dní dozraje ve výborný jablečný burčák. Každý burčák se díky narůstajícím tlaku v lahvi musí hlídat. Pokud necháme i burčák bez povšimnutí dochází u moštu k zoctovatění a vznikne tak jablečný ocet. Tak se stane dle teploty zhruba za necelé tři týdny. Jablečná šťáva se tedy nekazí, pouze přechází v jiné formy svého využití. Pokud nechceme přijít o výbornou chuť čerstvého moštu, a chceme jej uchovat delší dobu, mošt tedy dáme do lednice, kde vydrží až týden. Nejlepší metodou uchování moštu ale zůstává zamrazení, které nemění chuť šťávy, a tak si můžeme užít čerstvou jablečnou šťávu kdykoli v průběhu roku. 

Zákazníci a velké zakázky

Díky nové technologii lisování od firmy Biopress, můžeme nabídnout větší objemy čerstvého jablečného moštu. Jako producenti jsme tak schopní uspokojit poptávku až do 500 litrů za den. Tento objem moštu je ideální například pro stánkaře, malé pivovary, lihovary a výrobny Cideru. Při stálém odběru většího množství moštu ( 1000L ) je možné nabídnout výhodnější cenovou nabídku.

V minulém roce jsme dodávali mošt do Sentického pivovaru Kvasar, s kterým byl pan majitel velmi spokojený a zákazníkům Cider velice chutnal. Kromě pivovaru jsme dodali mošt také na výrobu kalvádosů a "burčáku" nebo dětem do školy.

Sušina pro prasátko

Vylisovaná jablka jsou u nás ukládána do big boxu, do kterého se vejde okolo 400 kg sušiny. Po domluvě můžeme tyto výlisky například vysypat otočnými vidlemi do vozíku za auto, nabrat do tašky, bedýnky a Vaše prasátka si na nich doma mohou ještě pochutnat :-D  

 

 
 

 


Statistiky

Online: 3
Celkem: 39634
Měsíc: 4374
Den: 215